Strona główna » Gazownia Dobrzany » Gaz płynny Dobrzany

Gaz płynny Dobrzany

Na co zwrócić uwagę wybierając zbiornik na płynne paliwo gazowe?

Podczas wybierania zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba zwrócić uwagę na trzy istotne elementy. Jeden z nich wiąże się z zapotrzebowaniem na gaz, określanym na godzinę, na podstawie mocy sprzętów zasilanych gazem. Daje możliwość on określić wielkość zbiornika. Kolejny ważny element to wielkość działki, na której ma być montowany zbiornik. Zależy od niej bowiem to jaki jego rodzaj może zostać zamontowany, aby określone odległości od innych elementów były zachowane. Oprócz tego trzeba również wziąć pod uwagę pobór gazu, który ma wpływ na częstość napełniania gazem zbiornika.

Jak długo należy czekać na tankowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W sytuacji, kiedy poziom gazu w zbiorniku na gaz płynny wynosi około 25%, trzeba zadbać o następne tankowanie. W związku z tym należy złożyć zamówienie na tankowanie, w trakcie którego ustalana jest również data tankowania zbiornika. Zazwyczaj dostawy gazu realizowane są natomiast w przeciągu kilku dni. Okres dostawy gazu może się natomiast wydłużyć w sezonie letnim, wynika to z większego zainteresowania tankowaniem zbiorników na gaz płynny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności