Strona główna » Gazownia Ciechanów » Gaz LPG Ciechanów

Gaz LPG Ciechanów

Jaka jest cena gazu LPG?

Obecne podwyżki cen gazu wywołane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły także paliwa gazowego LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku wzrosła z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnych specjalistów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje nieruchomości z zastosowaniem paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są kontrolowane przez URE. Wobec tego na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma jedynie rynek. Sposobem na oszczędności przy zakupie paliwa gazowego LPG jest na przykład tankowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego cenniki są niższe.

Jak napełniać butle LPG?

W trakcie napełniania butli LPG należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo. W pobliżu nie powinny w związku z tym znajdować się żadne źródła ognia. Poprawne tankowanie gazu LPG polega natomiast na tankowaniu zbiornika jedynie do 85% jego wielkości. Wolna przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który pod wpływem zmiany temperatur może zmieniać swoją objętość. Po przeprowadzeniu tankowania zbiornika trzeba także zweryfikować, czy jest on całkowicie szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności