Strona główna » Gazownia Chocianów » Gazy techniczne Chocianów

Gazy techniczne Chocianów

W jaki sposób bezpiecznie transportować gazy techniczne?

Z reguły transport gazów technicznych mogą przeprowadzać jedynie specjalistyczne firmy, które stosują do tego odpowiednie samochody wyposażone w wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która odgradza kabinę kierowcy od towaru. Używany do użytku domowego gaz techniczny może być jednak przewożony z użyciem aut osobowych. W takim przypadku trzeba natomiast pamiętać o tym, aby butla z gazem: była przewożona w pozycji pionowej, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w samochodzie, szczelnie zamknięta, dlatego trzeba przed jej przewozem skontrolować zawory. Co więcej nie należy również przewozić zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie konieczne oznaczenia powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu oraz stosowania. Wszystkie z nich muszą wobec tego posiadać wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego zostały wytworzone. Poza tym na butli przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować danych o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności