Strona główna » Gazownia Chełm » Gazy techniczne Chełm

Gazy techniczne Chełm

Jakie jest zastosowanie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Wykorzystywane są one powszechnie między innymi do spawania, obróbki metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne dają możliwość między innymi wykonanie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich daty spożycia. W wielu przypadkach gazy techniczne są również stosowane jako paliwo. Skala ich zastosowań jest wobec tego tak duża, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich współczesny przemysł.

W jaki sposób właściwie przewozić gazy techniczne?

Zasadniczo transport gazów technicznych mogą realizować jedynie odpowiednie firmy, które wykorzystują do tego odpowiednie pojazdy wyposażone w wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która oddziela fotel kierowcy od butli. Stosowany do użytku domowego gaz techniczny może być natomiast przewożony z zastosowaniem aut osobowych. W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać o tym, aby butla z gazem: była transportowana pionowo, zabezpieczona przed przewróceniem się w samochodzie, właściwie zamknięta, dlatego trzeba przed jej transportem sprawdzić zawory. Ponadto nie wolno również transportować butli z gazem technicznym w bagażnikach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności