Strona główna » Gazownia Chęciny » Gazy techniczne Chęciny

Gazy techniczne Chęciny

W jaki sposób powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a czasem dodatkowo wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w jakich są one składowane, powinny wobec tego mieć właściwą wentylację, a także właściwą temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem powinny być z kolei składowane ustawiane pionowo, tak aby ich zawór był umieszczony w górę. Nie powinny być one również przechowywane w niewielkiej odległości od ciepła.

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Wykorzystywane są one najczęściej na przykład do spawania, przecinania metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży spożywczej gazy techniczne umożliwiają między innymi wykonanie obróbki wstępnej produktów i przedłużanie ich daty spożycia. W wielu przypadkach gazy techniczne są także stosowane jako paliwo. Skala ich użycia jest w związku z tym tak duża, że ciężko sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności