Strona główna » Gazownia Cedynia » Gazy techniczne Cedynia

Gazy techniczne Cedynia

Jakie obowiązkowe oznaczenia powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznaczenie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle istotne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich transportu oraz stosowania. Wszystkie z nich muszą w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które wskazują producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego zostały wykonane. Dodatkowo na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować informacji o: masie nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej formie nie jest obecny niemal w naturalnym środowisku. W związku z tym z tym produkcja helu realizowane jest z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkowicie nietoksycznym, pozbawionym zapachu i pozbawionym smaku gazem. Używany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpopularniejsze zastosowanie helu to natomiast używanie go do wytwarzania butli tlenowych dla nurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności