Strona główna » Gazownia Bystrzyca Kłodzka » Gazy techniczne Bystrzyca Kłodzka

Gazy techniczne Bystrzyca Kłodzka

Jakie są klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne na rynku w wersjach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania używane są natomiast procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym oznaczane za pomocą 2 cyfr oddzielonych kropką. Pierwsza z nich wskazuje liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Aktualnie wykorzystuje 6 różnorodnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 oznacza gazy techniczne o najmniejszej czystości równej 99,9%.

Jakie obowiązkowe oznaczenia powinny mieć butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite znaki, które określają producenta butli, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego były wykonane. Poza tym na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności