Strona główna » Gazownia Budzyń » Gazy techniczne Budzyń

Gazy techniczne Budzyń

Jak powinny być przechowywane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a niekiedy też wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane w odpowiedni sposób oraz we właściwych warunkach. Miejsca, w których są one przechowywane, muszą w związku z tym mieć odpowiednią cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem muszą być z kolei składowane ustawiane pionowo, tak aby ich zawór był umieszczony w górę. Nie mogą być one także składowane w niewielkiej odległości od źródła ciepła.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszaniny, które w ciekłym stanie skupienia sprzedawane są zazwyczaj w odpowiednich butlach. Stosowane są one do różnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne używane są dodatkowo w medycynie, branży spożywczej, podczas eksperymentów naukowych. Wielu z nas styka się z nimi prawie każdego dnia, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne sprzedawane są w związku z tym przez wiele różnych przedsiębiorstw w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności