Strona główna » Gazownia Brzeg Dolny » Gazy techniczne Brzeg Dolny

Gazy techniczne Brzeg Dolny

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie istnieje praktycznie w środowisku naturalnym. Wobec tego z tym produkcja helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest w pełni nietoksycznym, bezzapachowym i pozbawionym smaku gazem. Używany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpopularniejsze zastosowanie helu to natomiast używanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków.

Co oznacza barwa zbiornika w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie zbiorniki z gazem technicznym oznakowane są między innymi za pomocą odpowiednich barw, które umożliwiają szybką weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. W związku z tym z tym:odcień niebieski zbiornika z białą obwódką na dole dedykowany jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor zbiornika szary na dole i żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary kolor butli wskazuje dwutlenek węgla, całkowicie kasztanowy odcień butliwskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor zbiornika dedykowany jest dla helu, kolor szary na dole oraz brązowy na górze przystosowany jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności