Strona główna » Gazownia Brodnica » Dostawcy gazu Brodnica

Dostawcy gazu Brodnica

Jak zmienić dostawcę gazu do domu?

Planując zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do gospodarstwa domowego, trzeba głównie pamiętać, że rozwiązanie to jest w pełni nieodpłatne. Sam proces zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego na nową, lepszą firmę polega z kolei na kilku prostych etapach. W zależności od wybranego sposobu może być ona przeprowadzona samodzielnie lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w sytuacji zmieniania sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje w związku z tym znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko koszt gazu ziemnego, ale i inne warunki będą jak najbardziej korzystne.

Ile trwa zmiana dostawcy paliwa gazowego?

Proces zmiany dostawcy paliwa gazowego zajmuje najczęściej około 30 dni. Wpływ na to, ile trwać będzie to okres, ma jednak głównie to, czy umowa z poprzednim dostawcą gazu ziemnego może być wypowiedziana od razu. Czasem zawarte w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu ziemnego do końca umowy ze względu na kary. Poza tym podczas zmienienia sprzedawcy gazu należy również pamiętać, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności