Strona główna » Gazownia Błażowa » Gazy techniczne Błażowa

Gazy techniczne Błażowa

Jakie wymagane oznaczenia muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz stosowania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na butli przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najczęściej stosowanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest natomiast pozbawiony zapachu, niepalny i bezbarwny. Używany jest on do między innymi wytwarzania żywności oraz środków ppoż. W chłodnictwie umożliwia on natomiast utrzymywać odpowiednio niskie temperatury. Z wykorzystaniem CO2 produkowany jest dodatkowo suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności