Strona główna » Gazownia Bielsko-Biała » Gazy techniczne Bielsko-Biała

Gazy techniczne Bielsko-Biała

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszanki, które w postaci skroplonej oferowane są zazwyczaj w specjalnych zbiornikach. Stosowane są one do różnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne używane są dodatkowo w medycynie, branży spożywczej, podczas badań naukowych. Wielu z nas spotyka się z nimi niemal każdego dnia, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne sprzedawane są wobec tego przez wiele różnych firm w Polsce.

Jakie są klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane w sprzedaży w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej określania używane są natomiast procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego oznaczane za pomocą dwóch cyfr podzielonych kropką. Pierwsza z cyfr określa liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Obecnie stosuje się 6 różnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najmniejszej czystości wynoszącej 99,9%..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności