Strona główna » Gazownia Białystok » Dostawcy gazu Białystok

Dostawcy gazu Białystok

Od czego zależy cena paliwa gazowego?

Wysokość rachunków za paliwo gazowe zależy od kilku różnorodnych czynników. Najistotniejsze z nich to ilość poboru paliwa gazowego w danym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest klient przez sprzedawcę gazu ziemnego. W związku z tym najwyższe rachunki za gaz płacą właściciele domów, którzy używają go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze używający go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Oprócz tego warto także wspomnieć, że finalna cena paliwa gazowego zależy również od innych opłat obowiązujących u danego dostawcy gazu. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe.

Czy warto zmienić dostawcę gazu?

Tak samo jak w przypadku rachunków za prąd, opłaty za gaz są znaczącą częścią wydatków w gospodarstwach domowych oraz firmach. Jedną skuteczniejszych metod na ich zmniejszenie jest wobec tego zmiana sprzedawcy gazu ziemnego na korzystniejszego. Opcja ta umożliwia na zaoszczędzenie nawet do kilkudziesięciu złotych w ciągu miesiąca. Dodatkowo proces ten jest niezwykle prosty i bezproblemowy. W związku z tym szukając oszczędności, należy wziąć pod uwagę zmianę sprzedawcy gazu, którą może wykonać każdy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności