Strona główna » Gazownia Biała » Gazy techniczne Biała

Gazy techniczne Biała

Jakie wymagane oznakowania powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą wobec tego mieć wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego są wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować danych o: wadze nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najczęściej używanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest z kolei pozbawiony zapachu, niepalny oraz bezbarwny. Wykorzystywany jest on do między innymi produkcji żywności oraz gaśnic ppoż. W chłodnictwie pozwala on z kolei utrzymywać właściwie niskie temperatury. Z użyciem CO2 produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 pozyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności