Strona główna » Gazownia Biała Rawska » Gaz płynny Biała Rawska

Gaz płynny Biała Rawska

Czy montaż zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego wielkość nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to jednak, że może być on montowany bez jakichkolwiek formalności. Wymagane jest zgłoszenie takiej inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą właściwego druku. Wniosek powinien posiadać takie dokumenty jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta i zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej, oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji pisemnej przez 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montażu zbiornika na gaz płynny.

Ile kosztuje zamontowanie zbiornika na gaz płynny?

Montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, na którą składa się wiele różnych kosztów. Główny z nich to kwota zakupu zbiornika na gaz płynny, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Oprócz tego do kosztów zakupu zbiornika na gaz płynny należy również doliczyć na przykład: transport zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej oraz wewnętrznej, stworzenie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Łączny koszt montażu zbiornika na gaz płynny wynosi w związku z tym mniej więcej 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest natomiast wybranie wydzierżawienia zbiornika na gaz płynny, którą zapewnia większość jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności