Strona główna » Sprzedawcy gazu w Polsce » Fortum

Fortum

FORTUM – informacje o firmie

Fortum gaz jako spółka działa w Polsce od 2003 roku. Pierwotną działalnością w Polsce była (i do dzisiaj jest) produkcja ciepła systemowego oraz energii elektrycznej. Do dziś spółka posiada w naszym kraju trzy elektrociepłownie (Częstochowa, Zabrze, Bytom). Moc zainstalowana w tych obiektach wynosi odpowiednio 958 MW ciepła oraz 186 MW energii elektrycznej. Poza produkcją ciepła spółka oferuje także usługę jego przesyłu, posiadając we wcześniej wymienionych miastach, a także m.in. we Wrocławiu czy Płocku ponad 800 km sieci ciepłowniczych. Tak znacząca infrastruktura pozwala zaopatrywać w ciepło ponad 800 tys. osób.
W ostatnim czasie o spółce zrobiło się głośno za sprawą przejęcia na polskim rynku jednego z największych alternatywnych sprzedawców gazu ziemnego i prądu firmy DUON. Wysokość transakcji wynosiła ok. 500 milionów złotych.
Ciekawostką dla wielu z nas może być fakt, że firma z powodzeniem działa także w obszarze dostarczania energii na terenie Federacji Rosyjskiej

FORTUM Oferta oraz inne usługi

Znakiem rozpoznawczym firmy, szczególnie w krajach skandynawskich, skąd firma się wywodzi jest inwestowanie w najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalające na produkcję/sprzedaż energii elektrycznej, gazu czy ciepła wyprodukowanych czy pozyskanych w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Firma oferuje w Polsce szereg usług związanych z tematyką energii do których należą m.in.

  • Sprzedaż energii elektrycznej
  • Doradztwo energetyczne
  • Produkcja energii elektrycznej w kogeneracji (skojarzone wytwarzanie ciepła i prądu)
  • Sprzedaż gazu ziemnego
  • Sprzedaż gazu LNG
  • Produkcja ciepła

INFORMACJE KONTAKTOWE

Jana Heweliusza 9, Gdańsk, Polska 80-890

122 100 000

info@fortum.pl

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek 08:00 – 17:00
Wtorek 08:00 – 17:00
Środa 08:00 – 17:00
Czwartek 08:00 – 17:00
Piątek 08:00 – 17:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności