Strona główna » Gazownia Żywiec

Gazownia Żywiec

W jaki sposób nieprawidłową pracę gazomierza?

Jeśli licznik gazu pracuje niewłaściwie, wszyscy odbiorcy gazu ma prawo do jego skontrolowania na żądanie. Formularz sprawdzenie poprawności wskazań układu pomiarowego można złożyć online korzystając z portalu gazowni eBOK, a też samodzielnie w jednym z placówek obsługi klienta gazowni. W sytuacji, kiedy praca licznika gazu jest poprawna, osoba zlecająca musi jednak zapłacić cenę zrealizowanego badania.

W jaki sposób wskazać odczyt gazomierza?

By rozliczyć się ze sprzedaży gazu ziemnego, należy regularnie przekazywać aktualne wskazania gazomierza. Zrobić to można z kolei z wykorzystaniem dwóch różnych sposobów. Pierwszym sposobem na wskazanie stanu gazomierza jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można także sprawdzić między innymi rachunki za gaz oraz historię zużycia gazu. Kolejna metoda polega z kolei na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak podania odczytu do gazowni skutkuje natomiast wystawieniem rachunki na podstawie danych szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności