Strona główna » Gazownia Zwierzyniec

Gazownia Zwierzyniec

Zgłoszenie zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego

Domy oraz firmy podłączone do sieci dystrybucyjnej gazowni, nazywani także jako odbiorcy mogą zmienić dostawcę paliwa gazowego. W takiej sytuacji nie ponoszą oni żadnych kosztów, a sama procedura zmiany dostawcy zajmuje plus minus dwadzieścia jeden dni. Zmiana sprzedawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego odpowiedniego druku PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) między innymi w oddziale gazowani, który jest później rozpatrywany przez nią. Wzór druku dostępny jest natomiast na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Jak można nieprawidłową pracę gazomierza?

Jeśli gazomierz pracuje niepoprawnie, każdy odbiorca gazu ma prawo do jego sprawdzenia na żądanie. Formularz skontrolowanie prawidłowości wskazań gazomierza można złożyć przez internet korzystając z portalu gazowni eBOK, a także samodzielnie w jednym z placówek obsługi klienta gazowni. W sytuacji, kiedy praca gazomierza jest właściwa, osoba zlecająca musi natomiast pokryć cenę zrealizowanego badania.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności