Strona główna » Gazownia Zgorzelec » Dostawcy gazu Zgorzelec

Dostawcy gazu Zgorzelec

Jak zmienić sprzedawcę gazu do gospodarstwa domowego?

Planując zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do domu, trzeba głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest całkowicie nieodpłatne. Sam proces zmiany sprzedawcy gazu ziemnego na nową, lepszą firmę opiera się natomiast na kilku łatwych etapach. W zależności od wybranego sposobu może być ona przeprowadzona osobiście lub z wykorzystaniem udzielonego nowemu sprzedawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w sytuacji zmiany sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje wobec tego wybranie właściwej oferty, w której nie tylko cena paliwa gazowego, ale i pozostałe elementy będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak długo zmiana dostawcy paliwa gazowego?

Procedura zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje zazwyczaj około 1 miesiąca. Wpływ na to, jak długi będzie to okres, ma jednak głównie to, czy umowa z poprzednim dostawcą gazu ziemnego może być wypowiedziana natychmiast. Niekiedy zawarte w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy paliwa gazowego do zakończenia umowy ze względu na kary. Oprócz tego podczas zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego trzeba również pamiętać, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności