Strona główna » Gazownia Zduńska Wola » Gazy techniczne Zduńska Wola

Gazy techniczne Zduńska Wola

Jakie jest zastosowanie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne wykorzystywane w różnorodnych branżach. Używane są one zazwyczaj między innymi do spawania, obróbki metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne dają możliwość na przykład zrealizowanie obróbki wstępnej produktów i przedłużanie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są dodatkowo używane jako paliwo. Ilość ich zastosowań jest w związku z tym tak ogromna, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich obecny przemysł.

Jak właściwie przewozić gazy techniczne?

Na ogół przewóz gazów technicznych mogą przeprowadzać wyłącznie specjalistyczne przedsiębiorstwa, które wykorzystują do tego odpowiednie pojazdy wyposażone w wentylację i gazoszczelną przegrodę, która oddziela kabinę kierowcy od towaru. Stosowany do użytku domowego gaz techniczny może być jednak transportowany z użyciem aut osobowych. W takiej sytuacji należy natomiast pamiętać o tym, aby zbiornik z gazem: była przewożona w pozycji pionowej, ochroniona przed przewróceniem się w pojeździe, szczelnie zamknięta, dlatego należy przed jej przewozem sprawdzić zawory. Dodatkowo nie można także transportować zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności