Strona główna » Gazownia Zbąszynek

Gazownia Zbąszynek

Co jest niezbędne do wykonania przebudowy sieci gazowej?

Jeśli gaz jest już doprowadzony do budynku, rozbudowa posiadanej instalacji przyłączeniowej wymaga spełnienia 4 warunków. Pierwszy z nich to złożenie wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej, który można pobrać ze strony gazowni i złożyć przez internet lub osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta, gdzie ich konsultanci pomogą uzupełnić formularz. Kolejny krok to wydanie przez gazownie warunków przyłączenia do sieci gazowej, które są aktualne przez czas nie krótszy niż 30 dni. Kolejny krok to podpisanie umowy na dostawy gazu, którą można także podpisać z wykorzystaniem eBOK gazowni lub osobiście w jednym z oddziałów obsługi klienta. Ostatnim krokiem po wykonaniu rozbudowy przyłącza jest natomiast przekazanie do gazowni druku o gotowości instalacji gazowej do napełnienia.

Jak można wstrzymać dostawy gazu ziemnego do nieruchomości?

Podczas remontu instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względu na bezpieczeństwo zatrzymać dostarczanie gazu. Zrobić to trzeba za pomocą odpowiedniego dokumentu, który należy złożyć do gazowni przez internet, a również osobiście w jednym z jej punktów obsługi klienta. Zatrzymanie dostarczania gazy nie oznacza jednak braku faktur. Sporządzone rachunki nie będą jedynie zawierały zużycia gazu ziemnego. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wstrzymanie dostaw gazu na wniosek odbiorcy jest usługą odpłatną.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności