Strona główna » Gazownia Zachodniopomorskie » Gazy techniczne Zachodniopomorskie

Gazy techniczne Zachodniopomorskie

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie istnieje praktycznie w środowisku naturalnym. Wobec tego z tym pozyskiwanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest całkiem nietoksycznym, bezzapachowym oraz pozbawionym smaku gazem. Stosowany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpopularniejsze przeznaczenie helu to z kolei wykorzystywanie go do produkcji butli tlenowych dla płetwonurków.

W jakich butlach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zaliczane są między innymi wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i przechowywane we właściwych zbiornikach w postaci butli wytwarzanych zazwyczaj ze stali albo aluminium. Każda z nich natomiast wyposażona jest w odpowiedni zawór. Ze względu na rodzaj umieszczonego w butli gazu technicznego mają one dodatkowo różne barwy, gwarantujące prostą identyfikację ich zawartości.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności