Strona główna » Gazownia Września

Gazownia Września

W jaki sposób niepoprawną pracę licznika gazu?

W przypadku, gdy licznik pracuje nieprawidłowo, wszyscy odbiorcy paliwa gazowego ma prawo do jego sprawdzenia na żądanie. Wniosek sprawdzenie poprawności wskazań licznika można złożyć online korzystając z portalu gazowni eBOK, a także osobiście w jednym z biur obsługi klienta gazowni. W sytuacji, kiedy praca licznika gazu jest właściwa, osoba zlecająca musi natomiast pokryć koszty przeprowadzonego badania.

Jak można podać odczyt gazomierza?

By rozliczyć się z dostawy gazu ziemnego, trzeba regularnie przekazywać aktualne wskazania gazomierza. Wykonać to można natomiast za pomocą dwóch różnorodnych metod. Pierwszym sposobem na wskazanie stanu licznika gazu jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można również sprawdzić na przykład należności za gaz oraz historię zużycia gazu ziemnego. Kolejna metoda polega z kolei na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak wskazania odczytu do gazowni skutkuje natomiast sporządzeniem rachunki na bazie danych szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności