Strona główna » Gazownia Wolin » Gazy techniczne Wolin

Gazy techniczne Wolin

W jaki sposób powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a niekiedy także wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób i we właściwych warunkach. Miejsca, w których są one przechowywane, powinny w związku z tym posiadać właściwą wentylację, a także właściwą temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem powinny być natomiast przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak aby ich zawór był skierowany do góry. Nie powinny być one również przechowywane w pobliżu ciepła.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są najczęściej w specjalnych zbiornikach. Przeznaczone są one do różnorodnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne stosowane są również w medycynie, branży spożywczej, w trakcie eksperymentów naukowych. Wielu z nas spotyka się z nimi niemal codziennie, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne oferowane są wobec tego przez wiele różnych przedsiębiorstw w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności