Strona główna » Gazownia Wiskitki

Gazownia Wiskitki

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

Polska Spółka Gazownictwa jest jedną ze spółek Grupy Kapitałowej PGNiG oraz jednocześnie Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Polsce. Jej funkcjonowanie opiera się wobec tego na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do odbiorców, a też sieci innych sprzedawców gazu ziemnego. PSG zajmuje się także konserwowaniem i remontowaniem sieci gazowej oraz jej elementów, przeprowadzaniem pomiarów jakości paliwa gazowego i jego ilości zużycia.

Jak wyliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego?

Żeby obliczyć szacowane zużycie gazu, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Wystarczy podać w nim rodzaj paliwa gazowego, który jest dostarczany do nieruchomości oraz sumę mocy sprzętów gazowych określoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór paliwa gazowego w m3 na godzinę. Wykonywane są one natomiast na podstawie założenia, że podane sprzęty mają sprawność na poziomie około 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności