Strona główna » Gazownia Węgrów

Gazownia Węgrów

Jak można wyliczyć orientacyjne zużycie paliwa gazowego?

Aby obliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Wystarczy podać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest doprowadzony do domu i sumę mocy sprzętów gazowych określoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór paliwa gazowego w m3 na godzinę. Wykonywane są one z kolei na bazie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie około 90%.

Przyłączenie budynku do sieci gazowej

By zrealizować przyłączenie do sieci gazowej, trzeba w pierwszej kolejności złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Kolejnym krokiem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i stworzenie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać jednocześnie gazownia po podpisaniu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim krokiem podłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest z kolei montaż licznika. Wszelkie formalności związane z tą kwestią można załatwić także przez internet, gazownia udostępnia dla swoich klientów odpowiedni portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności