Strona główna » Gazownia Ulanów

Gazownia Ulanów

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

Polska Spółka Gazownictwa jest jedną ze spółek Grupy Kapitałowej PGNiG oraz jednocześnie Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w naszym kraju. Jej działalność opiera się wobec tego na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do odbiorców, a dodatkowo sieci innych sprzedawców paliwa gazowego. PSG zajmuje się też konserwowaniem i remontowaniem sieci gazowej oraz jej urządzeń, wykonywaniem pomiarów jakości paliwa gazowego i jego ilości poboru.

W jaki sposób wyliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego?

Żeby obliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Trzeba podać w nim rodzaj paliwa gazowego, który jest doprowadzony do nieruchomości oraz sumę mocy sprzętów gazowych wyrażoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór paliwa gazowego w m3 w ciągu godziny. Wykonywane są one natomiast na bazie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie około 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności