Strona główna » Gazownia Tyszowce

Gazownia Tyszowce

W jaki sposób wyliczyć szacowane zużycie gazu?

Aby obliczyć orientacyjne zużycie paliwa gazowego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Wystarczy podać w nim rodzaj gazu, który jest dostarczany do nieruchomości oraz sumę mocy urządzeń gazowych wyrażoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór paliwa gazowego w m3 na godzinę. Wykonywane są one z kolei na podstawie założenia, że podane sprzęty mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

W jaki sposób wskazać odczyt licznika gazu?

Aby rozliczyć się ze sprzedaży gazu ziemnego, trzeba regularnie podawać aktualne wskazania licznika. Zrobić to można z kolei z wykorzystaniem dwóch różnorodnych sposobów. Pierwszym sposobem na podanie stanu gazomierza jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można także sprawdzić między innymi należności za gaz oraz historię zużycia gazu ziemnego. Kolejna metoda polega z kolei na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak podania odczytu do gazowni skutkuje z kolei sporządzeniem rozliczenia na podstawie danych szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności