Strona główna » Gazownia Toszek

Gazownia Toszek

Jak wstrzymać dostawy gazu do domu?

W przypadku przebudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względu na bezpieczeństwo zatrzymać dostarczanie gazu ziemnego. Wykonać to należy za pomocą właściwego druku, który można złożyć do gazowni online, a też osobiście w jednym z jej placówek obsługi klienta. Wstrzymanie dostaw gazy nie oznacza jednak braku opłat. Sporządzone faktury nie będą jedynie uwzględniały zużycia gazu. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wstrzymanie dostaw paliwa gazowego na wniosek klienta jest usługą płatną.

Podłączenie budynku do sieci gazowej

Aby zrealizować przyłączenie do sieci gazowej, należy najpierw złożyć wniosek o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Następnym etapem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i stworzenie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać również gazownia po zawarciu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim krokiem podłączenia domu do sieci gazowej jest z kolei zamontowanie licznika gazu. Wszelkie formalności związane z tą sprawą można załatwić również online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności