Strona główna » Gazownia Toruń

Gazownia Toruń

Zgłoszenie zmiany dostawcy paliwa gazowego

Domy i firmy przyłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, określani też jako odbiorcy mają prawo zmienić sprzedawcę gazu ziemnego. W takiej sytuacji nie ponoszą oni żadnych kosztów, a sam proces zmiany sprzedawcy trwa mniej więcej 21 dni. Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego wymaga złożenia do dystrybutora właściwego dokumentu PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) na przykład w oddziale gazowani, który jest następnie rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku dostępny jest natomiast na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Jak zbadać jakość gazu ziemnego?

Każdy klient gazowni może w sytuacji podejrzenia, że dostarczany do jego domu gaz ziemny ma nieodpowiednią jakość zlecić jego skontrolowanie. W takiej sytuacji odbiorca musi osobiście wybrać laboratorium do badania oraz zapłacić za nie. W sytuacji, kiedy jednak jakość gazu ziemnego jest zbyt niska, koszt badania opłacany jest przez gazownie i można ubiegać się od niej o odszkodowanie za niedotrzymanie zapisów zawartej umowy.

Gazownie w innych miastach

Polska Spółka Gazownictwa Toruń

Kontakt PSG Toruń

87-100 Toruń
ul. Szosa Lubicka 2/18
tel. 56 621 65 55, 56 621 65 70
faks 56 621 65 12, 56 621 65 77

polska spółka gazownictwa toruń

 

Placówka oddziału głównego PSG w Toruniu:

Polska Spółka Gazownictwa Kowalewo Pomorskie

Kontakt PSG Kowalewo Pomorskie

87-410 Kowalewo Pomorskie
ul. Kościuszki 2
tel. 56 621 65 80-84
faks 56 621 65 82

 polska spółka gazownictwa kowalewo pomorskie

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności