Strona główna » Gazownia Szydłów

Gazownia Szydłów

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

Polska Spółka Gazownictwa należy do spółek Grupy Kapitałowej PGNiG oraz jednocześnie Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Polsce. Jej funkcjonowanie polega wobec tego na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do odbiorców, a dodatkowo sieci innych sprzedawców gazu. PSG zajmuje się dodatkowo konserwacją i remontowaniem sieci gazowej i jej elementów, wykonywaniem pomiarów jakości gazu i jego ilości poboru.

Jak można wyliczyć orientacyjne zużycie paliwa gazowego?

By wyliczyć szacowane zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Wystarczy wskazać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest dostarczany do domu i sumę mocy urządzeń gazowych określoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór paliwa gazowego w m3 w ciągu godziny. Wykonywane są one natomiast na podstawie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności