Strona główna » Gazownia Szlichtyngowa

Gazownia Szlichtyngowa

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

PSG jest jedną ze spółek Grupy Kapitałowej PGNiG oraz jednocześnie dystrybutorem w naszym kraju. Jej działalność polega wobec tego na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do klientów, a również sieci innych sprzedawców paliwa gazowego. PSG zajmuje się też konserwacją i remontami sieci gazowej oraz jej elementów, wykonywaniem pomiarów jakości gazu i jego ilości zużycia.

W jaki sposób obliczyć szacowane zużycie paliwa gazowego?

Aby wyliczyć szacowane zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Wystarczy wskazać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest dostarczany do nieruchomości i sumę mocy sprzętów gazowych wyrażoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór gazu w metrach sześciennych w ciągu godziny. Wykonywane są one natomiast na podstawie założenia, że podane sprzęty mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności