Strona główna » Gazownia Szczekociny

Gazownia Szczekociny

Jak wstrzymać dostawy gazu do budynku?

W przypadku rozbudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względów bezpieczeństwa wstrzymać dostawy gazu ziemnego. Zrobić to należy za pomocą odpowiedniego wniosku, który należy złożyć do gazowni przez internet, a dodatkowo osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta. Wstrzymanie dostaw gazy nie oznacza natomiast braku rachunków. Wystawiane faktury nie będą jedynie uwzględniały poboru gazu. Dodatkowo trzeba pamiętać, że zatrzymanie dostaw gazu na wniosek odbiorcy jest usługą odpłatną.

Złożenie reklamacji w gazowni

W przypadku, gdy usługi świadczone przez Polską Spółkę Gazownictwa nie spełniają określonych oczekiwań lub są niezgodne z umową dystrybucyjną, reklamację ich można złożyć na kilka różnorodnych sposobów. Jeden z nich to wykorzystanie do tego formularza kontaktowego. Drugi to zgłoszenie reklamacji poprzez telefon, numery telefonów gazowni są przydzielone do ich siedzib w danym regionie Polski. Reklamacje można także złożyć za pomocą biura obsługi klienta gazowni lub przesyłając ją na jej adres. W każdym przypadku można liczyć na jej rozpatrzenie w przeciągu czternastu dni od dnia odebrania przez Polską Spółkę Gazownictwa reklamacji.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności