Strona główna » Gazownia Szamotuły » Gazy techniczne Szamotuły

Gazy techniczne Szamotuły

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Choć na rynku znajdują się gazy techniczne wyróżniające się wysoką czystością, trzeba wiedzieć, że nie ma w stu procentach czystych gazów. Niemal zawsze znajdują się w nich bowiem szczątkowe ilości innych składników, które pochodzą z procesu produkcji oraz wypełniania butli gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych wykorzystywana jest w związku z tym klasa czystości, na bazie jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań.

Jak powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a bardzo często również wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane we właściwy sposób oraz w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w których są one składowane, muszą w związku z tym mieć dobrą cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę powietrza nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem muszą być natomiast przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak by ich zawór był skierowany w górę. Nie powinny być one również składowane w niewielkiej odległości od ciepła.

Gazy techniczne Szamotuły. Gaz techniczny lista dostawców:

LPNazwaAdresE-mailTelefon
1Krigier Stanisław dystrybucja gazuJonstona 29
64-500 Szamotuły
+48 61 2922156
2JARGAS PHU J. OPACZYŃSKI Składowa 4c
64-500 Szamotuły
 +48 61 2924094
3DOLGAS DYSTRYBUCJA GAZU W. DOLATA Świdlińska 2
64-500 Szamotuły
 +48 61 2926080
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności