Strona główna » Gazownia Szadek » Gazy techniczne Szadek

Gazy techniczne Szadek

Jakie obowiązkowe oznaczenia powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz stosowania. Każde z nich powinny w związku z tym posiadać wybite symbole, które określają wytwórcę butli, a także określają materiał z jakiego są wyprodukowane. Dodatkowo na butli wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć danych o: masie nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie jest obecny praktycznie w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym pozyskiwanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkowicie nietoksycznym, bezwonnym i bezsmakowym gazem. Stosowany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpowszechniejsze przeznaczenie helu to natomiast wykorzystywanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności