Strona główna » Gazownia Suchań

Gazownia Suchań

Zakup szafki gazowej przeznaczonej na gazomierz

Podczas wykonywania przyłącza gazowego przez gazownie szafka gazowa przeznaczona na montaż w niej licznika jest zakupywana i montowana przez gazownie. Dlatego odbiorca musi jedynie przygotować odpowiednie miejsce na jej umieszczenie. Istnieje jednak możliwość kupienia szafki gazowej samodzielnie, w takim przypadku jej cena zostanie odliczony od kosztu wykonania przyłącza przez gazownie.

Jak można obliczyć szacunkowe zużycie gazu ziemnego?

Żeby obliczyć orientacyjne zużycie paliwa gazowego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Trzeba podać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest dostarczany do domu oraz sumę mocy urządzeń gazowych określoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór gazu w m3 w ciągu godziny. Wykonywane są one z kolei na bazie założenia, że wskazane urządzenia mają sprawność na poziomie około 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności