Strona główna » Gazownia Stopnica

Gazownia Stopnica

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

PSG należy do spółek Grupy Kapitałowej PGNiG oraz jednocześnie dystrybutorem w naszym kraju. Jej działalność opiera się w związku z tym na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do odbiorców, a także sieci innych sprzedawców paliwa gazowego. PSG zajmuje się również konserwowaniem i remontami sieci gazowej oraz jej urządzeń, przeprowadzaniem pomiarów jakości gazu i jego ilości zużycia.

W jaki sposób wyliczyć szacowane zużycie gazu?

By wyliczyć orientacyjne zużycie gazu, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Wystarczy wskazać w nim rodzaj paliwa gazowego, który jest doprowadzony do domu oraz sumę mocy urządzeń gazowych wyrażoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór paliwa gazowego w metrach sześciennych w ciągu godziny. Wykonywane są one z kolei na bazie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności