Strona główna » Gazownia Stary Sącz » Gazy techniczne Stary Sącz

Gazy techniczne Stary Sącz

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne na rynku w wersjach o różnej klasie czystości. Do jej oznaczenia używane są natomiast procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym wskazywane z wykorzystaniem dwóch cyfr oddzielonych kropką. Pierwsza z nich oznacza liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Obecnie istnieje 6 różnorodnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,999%, klasa 4.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 oznacza gazy techniczne o najmniejszej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie wymagane oznakowania powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu i stosowania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które określają wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności