Strona główna » Gazownia Sompolno

Gazownia Sompolno

Jak wstrzymać dostawy paliwa gazowego do nieruchomości?

W trakcie przebudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względów bezpieczeństwa zatrzymać dostarczanie gazu ziemnego. Wykonać to należy za pomocą właściwego wniosku, który trzeba złożyć do gazowni przez internet, a także osobiście w jednym z jej placówek obsługi klienta. Wstrzymanie dostarczania gazy nie oznacza natomiast braku faktur. Wystawiane faktury nie będą jedynie posiadały zużycia gazu. Dodatkowo warto pamiętać, że wstrzymanie dostaw gazu na wniosek odbiorcy jest usługą odpłatną.

Reklamacja w gazowni

Jeśli usługi realizowane przez gazownie nie spełniają danych oczekiwań lub są niezgodne z umową dystrybucyjną, reklamację ich można złożyć na kilka różnorodnych sposobów. Pierwszy z nich to zastosowanie formularza kontaktowego. Drugi to zgłoszenie reklamacji poprzez telefon, numery gazowni są przydzielone do ich punktów w określonym regionie kraju. Reklamacje można dodatkowo złożyć za pomocą oddziału obsługi klienta gazowni lub przesyłając ją na jej adres. W każdym przypadku można liczyć na jej rozpatrzenie w przeciągu czternastu dni od daty odebrania przez Polską Spółkę Gazownictwa reklamacji.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności