Strona główna » Gazownia Skępe

Gazownia Skępe

Jak można wstrzymać dostawy gazu do nieruchomości?

W przypadku remontu instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względu na bezpieczeństwo zatrzymać dostawy gazu ziemnego. Zrobić to należy z wykorzystaniem odpowiedniego wniosku, który trzeba złożyć do gazowni przez internet, a też osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta. Zatrzymanie dostarczania gazy nie oznacza jednak braku opłat. Sporządzone faktury nie będą jedynie uwzględniały zużycia gazu ziemnego. Dodatkowo należy pamiętać, że zatrzymanie dostaw paliwa gazowego na wniosek odbiorcy jest usługą płatną.

Podłączenie domu do sieci gazowej

Żeby zrealizować przyłączenie do sieci gazowej, należy najpierw złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Następnym etapem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i zrealizowanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać jednocześnie gazownia po zawarciu z nią właściwej umowy. Ostatnim etapem przyłączenia budynku do sieci gazowej jest z kolei montaż licznika. Wszelkie formalności związane z tą kwestią można załatwić też online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności