Strona główna » Gazownia Serock » Gazy techniczne Serock

Gazy techniczne Serock

Jak powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Zazwyczaj gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a bardzo często dodatkowo wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane we właściwy sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w jakich są one składowane, muszą wobec tego posiadać odpowiednią cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same butle z gazem powinny być natomiast przechowywane ustawiane pionowo, tak żeby ich zawór był umieszczony w górę. Nie powinny być one również przechowywane w niewielkiej odległości od ciepła.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są zazwyczaj w odpowiednich zbiornikach. Stosowane są one do różnorodnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne używane są dodatkowo w medycynie, branży spożywczej, podczas eksperymentów naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi prawie codziennie, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne oferowane są w związku z tym przez wiele różnych przedsiębiorstw w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności