Strona główna » Gazownia Sępopol

Gazownia Sępopol

Jak obliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego?

Żeby obliczyć szacowane zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Trzeba wskazać w nim rodzaj paliwa gazowego, który jest dostarczany do domu oraz sumę mocy sprzętów gazowych wyrażoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór gazu w metrach sześciennych na godzinę. Wykonywane są one natomiast na bazie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Jak podać odczyt gazomierza?

Żeby rozliczyć się ze sprzedaży paliwa gazowego, trzeba regularnie podawać aktualne wskazania gazomierza. Wykonać to można natomiast za pomocą dwóch różnych sposobów. Pierwszym sposobem na wskazanie stanu licznika jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można dodatkowo sprawdzić między innymi rachunki za gaz oraz historię zużycia gazu ziemnego. Kolejna metoda polega natomiast na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak podania odczytu do gazowni skutkuje z kolei wystawieniem rachunki na bazie informacji szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności