Strona główna » Gazownia Ścinawa » Gazy techniczne Ścinawa

Gazy techniczne Ścinawa

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada subtelnie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on dodatkowo do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas cięcia metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także bardzo duże przeznaczenie w branży chemicznej między innymi do wytwarzania różnych tworzyw sztucznych.

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszaniny, które w postaci skroplonej sprzedawane są najczęściej w odpowiednich zbiornikach. Stosowane są one do różnorodnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne używane są dodatkowo w medycynie, branży spożywczej, podczas badań naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi prawie codziennie, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne sprzedawane są wobec tego przez wiele różnorodnych przedsiębiorstw w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności