Strona główna » Gazownia Sanok » Gazy techniczne Sanok

Gazy techniczne Sanok

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne stosowane w różnorodnych branżach. Stosowane są one zazwyczaj na przykład do spawania, przecinania metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży spożywczej gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są też stosowane jako surowce energetyczne. Ilość możliwości ich użycia jest w związku z tym tak ogromna, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada lekko wyczuwalny zapach, należy on także do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po zmieszaniu z powietrzem. Używany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie przecinania metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkowania różnorodnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności