Strona główna » Gazownia Sanniki » Gazy techniczne Sanniki

Gazy techniczne Sanniki

Jakie obowiązkowe oznakowania powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu i wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które określają wytwórcę zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego zostały wytworzone. Poza tym na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować informacji o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wytworzenia.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie występuje niemal w środowisku naturalnym. Wobec tego z tym wytwarzanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkowicie nietoksycznym, bezwonnym i pozbawionym smaku gazem. Wykorzystywany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najczęstsze przeznaczenie helu to natomiast stosowanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności