Strona główna » Gazownia Rzepin » Gazy techniczne Rzepin

Gazy techniczne Rzepin

W jaki sposób bezpiecznie transportować gazy techniczne?

Na ogół transport gazów technicznych mogą realizować wyłącznie specjalistyczne firmy, które wykorzystują do tego specjalne samochody posiadające wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która odgradza fotel kierowcy od ładunku. Wykorzystywany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być natomiast przewożony z zastosowaniem aut osobowych. W takim przypadku trzeba jednak mieć na uwadze, aby butla z gazem: była ułożona pionowo, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w samochodzie, szczelnie zamknięta, dlatego trzeba przed jej transportem skontrolować zawory. Ponadto nie można także przewozić butli z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznaczenia muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i stosowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite znaki, które wskazują producenta butli, a także wskazują materiał z jakiego zostały wykonane. Oprócz tego na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: wadze nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności