Strona główna » Gazownia Ryki » Gazy techniczne Ryki

Gazy techniczne Ryki

Jakie są klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne w sprzedaży w wersjach o różnorodnej klasie czystości. Do jej określania stosowane są natomiast procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego oznaczane za pomocą 2 cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z cyfr wskazuje liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Obecnie stosuje się sześć różnorodnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najmniejszej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie obowiązkowe oznakowania muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą wobec tego posiadać wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego były wyprodukowane. Poza tym na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować danych o: masie nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności