Strona główna » Gazownia Ryglice » Gazy techniczne Ryglice

Gazy techniczne Ryglice

Co oznacza barwa butli w przypadku gazów technicznych?

wszystkie butle z gazem technicznym oznakowane są między innymi za pomocą specjalnych barw, które umożliwiają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. Wobec tego z tym:kolor niebieski butli z białą obwódką w dolnej części przystosowany jest dla tlenu, odcień szary zbiornika z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor zbiornika szary na dole oraz żółty na górze dedykowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary odcień zbiornika oznacza dwutlenek węgla, całkowicie kasztanowy kolor zbiornikaoznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor butli przeznaczony jest dla helu, kolor szary na dole oraz brązowy na górze przystosowany jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Pomimo, że w sprzedaży znajdują się gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, należy wiedzieć, że nie ma całkowicie czystych gazów. Prawie zawsze znaleźć można w nich bowiem śladowe ilości innych składników, które są efektem procesu produkcji i wypełniania butli gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych stosowana jest w związku z tym klasa czystości, według jakiej powinny być one dobierane do danych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności