Strona główna » Gazownia Rydzyna » Gazy techniczne Rydzyna

Gazy techniczne Rydzyna

Co oznacza kolor butli w przypadku gazów technicznych?

wszystkie zbiorniki z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą odpowiednich barw, które zapewniają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. Wobec tego z tym:odcień niebieski butli z białą obwódką na dole dedykowany jest dla tlenu, kolor szary butli z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień zbiornika szary na dole i żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary odcień butli oznacza dwutlenek węgla, całkiem kasztanowy kolor butliwskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika dedykowany jest dla helu, odcień szary na dole oraz brązowy na górze przystosowany jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Pomimo, że na rynku oferowane są gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, należy pamiętać, że nie ma całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Niemal zawsze znajdują się w nich bowiem śladowe ilości innych składników, jakie są efektem procesu produkcji oraz napełniania zbiorników gazem. Do określenia czystości gazów technicznych wykorzystywana jest wobec tego klasa czystości, według jakiej powinny być one dobierane do danych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności