Strona główna » Gazownia Rydułtowy

Gazownia Rydułtowy

Jak można sprawdzić możliwość podłączenie nieruchomości do sieci gazowej?

Jeżeli nie jesteś właścicielem budynku, jednak między innymi przed jego kupieniem chcesz skontrolować, czy może on zostać przyłączony do sieci gazowej, możesz to zrobić za pomocą właściwego dokumentu. Tego rodzaju wnioski do pobrania gazownia udostępnia na swojej stronie. Po ich uzupełnieniu mogą zostać one złożone przez internet za pomocą portalu przyłączeniowego gazowni, a dodatkowo osobiście w punktach obsługi klienta.

W jaki sposób wyliczyć orientacyjne zużycie gazu?

By obliczyć szacowane zużycie gazu, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Trzeba podać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest doprowadzony do budynku oraz sumę mocy sprzętów gazowych określoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór gazu ziemnego w metrach sześciennych w ciągu godziny. Wykonywane są one natomiast na bazie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności